یک مقام مسئول کارگری مطرح کرد

شغل دستوری ایجاد نمی شود!

تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ماه ۱۳۹۵

اقتصاد امروز- رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور با بیان اینکه ایجاد اشتغال به شکل دستوری ممکن نیست، گفت: اگر دولت به حوزه گردشگری و ظرفیتهای نهفته در آن توجه کند اهداف اشتغال خود را سریعتر محقق می‌کند.

 
فتح الله بیات به ایسنا، گفت: در حال حاضر بحث توریست و جهانگردی زمینه فعالیت زیادی دارد و با توجه به پتانسیل‌های بالایی که در این بخش نهفته دولت نباید آن را نادیده بگیرد.
 
وی افزود: بسیاری از استانها و شهرهای کشور از لحاظ توریستی و گردشگری غنی هستند در حالی که نسبت به استفاده از این منابع خدادادی کم کار شده است.
 
بیات با بیان اینکه برای ایجاد شغل در کشور باید زیرساختهای آن مهیا باشد، تاکید کرد: نمی توانیم با شغل به شکل دستوری برخورد کنیم متاسفانه در دولتهای قبل وعده‌های شغلی عملی نشد و طرح‌های اشتغال آنطور که باید به ثمر ننشست.
 
رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور تاکید کرد: علیرغم طرح‌ها و برنامه‌های مختلفی که مورد آزمون و خطا قرار گرفت طی هشت سال گذشته آمار اشتغال بسیار اندک بود و عدم ساماندهی آنها باعث شد تا به حجم بیکاران و متقاضیان شغل در سالهای بعد افزوده شود.
 
وی پیشنهاد کرد: در مدت زمان باقی مانده از عمر دولت یازدهم برای تحقق اهداف اشتغال باید بر بدنه تولید و اقتصاد تکیه و در مشاغل خانگی سرمایه‌گذاری کرد و روی بخش‌های زودبازده مانور داد.
 
این مقام مسئول کارگری در پایان کمک به نقدینگی بنگاههای راکد و نیمه تعطیل را مورد تاکید قرار داد و گفت: دولت به جای ایجاد واحدها و بنگاههای جدید، شهرکهای صنعتی را که با ظرفیت اندک خود فعالیت می‌کنند مورد توجه قرار بدهد و به کارفرمایانی که با مشکل بدهی مالیاتی و بیمه مواجه هستند برای پرداخت بدهی مهلت بدهد.
اخبار
  اقتصاد کلان
  نفت و گاز و پتروشیمی
  نیرو
  راه و شهرسازی
  بازرگانی
  صنایع
  خودرو
  معدن و صنایع معدنی
اخبار
  بانک و بیمه
  بورس
  صنایع غذایی و کشاورزی
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  کار و تعاون
  کسب و کار
  گردشگری
  اقتصاد جهان
  گوناگون
دسترسی‌ها
  گزارش تصویری
  نمایشگاه‌ها
  تورهای تجاری
  کنفرانس‌ها
  دوره‌های آموزشی
  کتاب
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در اقتصاد امروز
  آر.اس.اس
   نسخه موبایل
حامیان طلایی اقتصاد امروز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می‌باشد.