برگزاری نخستین همایش بین‌المللی نسل پنجم ارتباطات

معرفی ۵G  به بازار ارتباطات ایران

تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ماه ۱۳۹۵

نخستین همایش بین المللی نسل پنجم ارتباطات، برای اولین بار در خاورمیانه در تهران برگزار شد.

نخستین همایش بین‌المللی تهران ۵G با حمایت ویژه همراه اول و مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت ریاست جمهوری و مشارکت شرکت‌های دمنه(DEMNEH) و تلکام وایس (Telekomwise) و اثنا برگزار شد.

در این سمینار بین‌المللی که با حضور تصمیم‌سازان و مدیران حوزه مخابرات و تلفن همراه و سخنرانان داخلی و بین‌المللی برگزار شد، استادان دانشگاه و چهره‌هایی همچون عطاا.. ملکی تبار رییس مرکز فناوری ارتباطات و امنیت ریاست جمهوری، حمیدرضا نیکوفر قائم مقام اپراتور همراه اول، "ورنر مور" رییس انجمن ۵gppp، "کیم کیز بش لارسن" معاون رییس گروه تکنولوژی اقتصادی Dutsch Telekom، جوان عرفانیان عضو هیأت‌مدیره  و دبیر NGMN و عضو ارشد فنی شرکت Bell mobility کانادا، مینو عابدی مدیر ارشد فنی، اقتصاد و دگرگونی شبکه Dutsch Telekom AG، رضا غیابی مدیرعامل شرکت ایلیا -فرصت‌آفرین، مونا قاسمیان پروفسور و عضو هیات‌علمی دانشگاه شهیدبهشتی و محقق مدعو دانشگاه کینگز کالج و مرآت شهیدی بنیانگذار تلکام وایز سخنرانی کردند.

ایران اولین کشور دارای  ۵G  در خاورمیانه

ملکی تبار رییس مرکز فناوری ارتباطات و امنیت ریاست جمهوری در این رویداد گفت: ایران اولین کشور در خاورمیانه بوده است که موفق به راه‌اندازی خط موبایل شده است.

وی در ادامه افزود: صندوق یک میلیارد دلاری سرمایه برای شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته‌ایم که این حمایت دولت را می‌رساند.

ملکی تبار بیان کرد: پروژه پایلوت در جزیره کیش با همکاری شرکت اریکسون انجام می‌شود.

وی با اشاره به ٣ اپراتور برتر منطقه (همراه اول، ایرانسل و رایتل) گفت: در ایران 40 درصد افراد از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند و این آمار بسیار قابل توجه است.

رییس مرکز فناوری ارتباطات و امنیت ریاست جمهوری افزود: مرکز تحقیقات مخابرات ایران در زمینه۵ پروژه‌هایی را دارد که از جمله آن می‌توان به پروژه کیش هوشمند اشاره کرد؛ پیاده‌سازی کیش هوشمند با همراهی همراه اول و ایرانسل انجام می‌شود.

وی همچنین گفت: همراه اول دارای رتبه نخست اپراتورهای تلفن همراه در کشور است و بزرگ‌ترین اپراتور تلفن همراه کشور در دو حوزه مکالمه و اینترنت همراه است.

رتبه ۲۲ همراه اول در کنگره جهانی GSM

نیکوفر، قائم مقام اپراتور همراه اول در ادامه با اشاره به ضرورت سرمایه‌گذاری اپراتورها گفت: برای GMS,UNTS,LTE,۵تقریبا دوره‌های گذار10 ساله در نظر گرفته می‌شود.

وی افزود: ٢٢ سال از عرضه سرویس موبایل در ایران می‌گذرد و دو سال است که وارد UMTS شدیم.

وی با اشاره به اینکه اعضای هیأتمدیره کنگره جهانی GSM از میان ۲۵ اپراتور اول دنیا انتخاب می‌شوند، بیان داشت: همراه اول در بین تمامی اپراتورهای بین‌المللی و ملی رتبه ۲۲ را دارد و این ظرفیت را دارد که یکی از اعضای هیأتمدیره این انجمن باشد.

وی همچنین افزود: همراه اول با توانمندی طراحی و اجرای پروژه دارای هزار مهندس توانا است.

بهره‌برداری سرویس در محیط فرکانسی پاک

در ادامه "ورنر مور" رییس انجمن۵gppp گفت: برای توسعه محصول می‌بایست به تحقیقات، استانداردکردن و توسعه بازار پرداخته شود.

وی افزود: برنامه تحقیقاتی در افق 2020 وجود دارد که در این برنامه تحقیقاتی در اتحادیه اروپا از سال2014 تا 2020 ،700 میلیون یورو سرمایه‌گذاری در قسمت خصوصی (تولیدکنندگان، شرکت های کوچک و متوسط) در نظر گرفته شده است.

 رییس انجمن۵gppp همچنین افزود: کل پهنای باند در اختیار اپراتورها حدود ۱۸۰ تا ۱۸۲ مگاهرتز است که این عدد حداقل باید چند برابر شود؛ محیط فرکانسی می‌بایست پاک بماند و امکان بهره‌برداری سرویس وجود داشته باشد.

وی بیان کرد: در فاز اول پیاده‌سازی پروژه  ۵G   ، پنج سکتور اولیه شامل کارخانه‌ها، انرژی، سلامت، اتومبیل و مدیا و سرگرمی می‌شود.

رییس انجمن۵gppp بر اهمیت انعطاف‌پذیری سیستم در پروسه   ۵G تاکید کرد.

 ۵G  فراتر از یک اتفاق تکنولوژیک

در ادامه عرفانیان، عضو هیأت‌مدیره  و دبیر NGMN و عضو ارشد فنی شرکت Bell mobility کانادا بیان کرد: در ۵G می‌بایست نیازها را در نظر بگیریم و با توجه به اینکه۵ تجربه جدیدی است، فقط از سرعت صحبت نمی‌کنیم.

وی افزود:   ۵G   فراتر از یک اتفاق تکنولوژیک است و در سیاست، اقتصاد، سلامت و آینده زندگی ما نقش دارد.

الگوهای جدید کسب و کار در  ۵G 

در ادامه این مراسم مینو عابدی مدیر ارشد فنی، اقتصاد و دگرگونی شبکه Dutsch Telekom AG گفت: نسل پنجم برخلاف نسل‌های قبل، از اساس، بر پایه نیازهای تجاری و الگوهای جدید کسب و کار طراحی می‌شود.

وی ادامه داد:   ۵G یک ظرفیت است و اینکه چه کسی می‌بایست هزینه ۵G را بدهد، اکوسیستم یا اپراتورها، سئوالی است که هنوز جوابی برای آن نداریم.

در ادامه پروفسور محمدعلی عمران استاد و مدیر گروه Glasgow college UESTC نیز از طریق ویدیو کنفرانس تاکید کرد که در نسل پنجم میزان مصرف انرژی به شکل چشم‌گیری کاهش می‌یابد.

رضا غیابی، مدیرعامل شرکت ایلیا- فرصت‌آفرین در ادامه این برنامه گفت: در حال حاضر سالانه ۳۰۰ هزار کار برای نسل جوان ایران در حال شکل گرفتن است، که این عدد با وجود فناوری‌هایی چون  ۵G می‌تواند افزایش چشم‌گیری پیدا کند.

وی افزود: جامعه استارت‌آپ‌های ایرانی جامعه‌ای پویا و پربار است که با بهره‌گیری از چنین زیرساخت‌هایی می‌تواند با سرعت بیشتری به مسیر خود ادامه دهد.

اینترنت اشیا، فردای پزشکی را می‌سازد

مونا قاسمیان پروفسور و عضو هیات‌علمی دانشگاه شهیدبهشتی و محقق مدعو دانشگاه کینگز کالج هم در این مراسم گفت: خدمات درمانی بر مبنای اینترنت اشیا، فردای پزشکی را می‌سازد.

شهیدی بنیانگذار تلکام وایز دیگر سخنران این برنامه هم گفت: سری دوم همایش تهران  ۵G   طی کنفرانس دو روزه‌ای در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود؛ در روز اول سخنرانی‌های متنوعی از استادان و نمایندگان داخلی و بین‌المللی داریم؛ روز دوم این کنفرانس کارگاه اختصاصی برگزار می‌شود و فراخوان مقاله درباره  ۵G  داریم که توسط استادان دانشگاه‌های ایرانی و خارجی بررسی می‌شود.

در آیین بازگشایی این کنفرانس مهندس فواد احمد موسس و مدیرعامل شرکت دمنه به عنوان پایه گذار و برگزار کننده سلسله کنفرانس‌های Tehran  ۵G ، با اشاره به لزوم تداوم برگزاری این مجموعه با محوریت تکنولوژی مخابراتی ۵G ، به تشریح برنامه‌ها و تاکید بر استمرار برگزاری این قبیل کنفرانس پرداخت. دمنه به عنوان یکی از پویاترین کسب و کارهای نوپا و استارت‌آپ‌های دانش بنیان کشور با تکیه بر توانمندی و نبوغ جوانان و تیم متخصص ایرانی و با تولید برنامه¬های خاص و جدید، تحولی شگرف و نوین را در عرصه برنامه‌های موبایلی رقم زده است.

نخستین سمینار بین‌المللی تهران  ۵G  دوشنبه۲۶ مهرماه ۹۵ در مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران (سالن اجلاس) برگزار شد.

از دست ندهید:

 

 

قوانین جالب رانندگی در نقاط مختلف دنیا

 

همه زوج های بازیگر سینمای ایران چیزهایی که نمی‎دانستید!

 

هواپیمای شخصی اسطوره فوتبال 

 

تمیزترین ایرلاین‌های جهان را بشناسید

 

10 تکنیک ساده برای خلاق بودن

 

با امکان جدید اینستاگرام، روایتگری کنید

 

برای ورود به بازار کار بخوانید

 

چگونه خودروی دست دوم را قیمت‌گذاری کنیم؟

 

ماجرای ازدواج شیلا خداداد با همسر دکترش تصاویر

 

تصویری حيرت آور از لاغر شدن بازيگر مرد مشهورايراني

 

آیا شعر معروف ایرانی بر سردر سازمان ملل حک شده است؟

 

فستیوال‌های جالب اروپایی

 

7 جزیره که باید پیش از نابود شدنشان ببینید

 

خانم بازیگر معروف ایرانی با ظاهر عجیب و ترسناک! عکس

 

احتمال کاندیداتوری بازیگر محبوب برای ریاست جمهوری

 

خانم ها بخوانند؛ روش کاهش وزن پس از بارداری

 

کلید واژه‌ها: شبکه‌های اجتماعی        گروه رسانه‌ای کاما       بازاریابی محتوا       تبلیغات اینترنتی       روابط‌عمومی تجاری

 





اخبار
  اقتصاد کلان
  نفت و گاز و پتروشیمی
  نیرو
  راه و شهرسازی
  بازرگانی
  صنایع
  خودرو
  معدن و صنایع معدنی
اخبار
  بانک و بیمه
  بورس
  صنایع غذایی و کشاورزی
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  کار و تعاون
  کسب و کار
  گردشگری
  اقتصاد جهان
  گوناگون
دسترسی‌ها
  گزارش تصویری
  نمایشگاه‌ها
  تورهای تجاری
  کنفرانس‌ها
  دوره‌های آموزشی
  کتاب
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در اقتصاد امروز
  آر.اس.اس
   نسخه موبایل
حامیان طلایی اقتصاد امروز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می‌باشد.