با کتاب «موفقیت نامحدود در ۲۰ روز»، به بن بست زندگی نمی‌رسید

تاریخ انتشار : ۲۰ آذر ماه ۱۳۹۵

چاپ سی و یکم کتاب «موفقیت نامحدود در ۲۰ روز» عرضه شد.

کتاب «موفقیت نامحدود در ۲۰ روز» نوشته‌ آنتونی رابینز توسط انتشارات نسل نواندیش و با ترجمه فریبا جعفری به چاپ رسید.

در نقد و معرفی کتاب «موفقیت نامحدود در ۲۰ روز» نوشته‌ آنتونی رابینز توسط مینا عارفی دوست  آمده است:

آهای! به کجا می‌­روی؟ مسیر نهایی‌­ات کجاست؟ توی کوله‌­ات که هر روز روی دوشت می‌­کشی و از بین آدم­‌ها و ترافیک­‌ها و ساختمان‌­ها رد می‌­شوی چه چیز بااهمیتی هست؟ چند تا شکست؟ چند تا رابطه تمام شده؟ چند تا نارضایتی؟ این مشکلاتی که هی جامعه و آدم­‌های دوروبرت برایت رقم می­‌زنند چرا نخ انتهایی­‌اش می­‌رسد به کوله توی کیفت!

ببخشید! می‌شود چند لحظه وقت‌تان را به من بدهید؟ یک قصه­‌ کوچک برای گفتن دارم. بله لطفا در هر جایی که هستید و با هر کاری که خیلی برای انجامش دیر شده، چند لحظه از شتاب روز و یا کندی لحظه­‌یتان کم کنید و به من گوش دهید! می‌­دانم! حتما یا جلسه­‌ کاری‌تان دیر شده و یا تحمل چند لحظه بیشتر این زندگی کار احمقانه‌ای است و هر چه زودتر باید به سراغ خودکشی‌تان بروید. اما اندازه چند صفحه لطفا!

گاهی آدم‌ها دنبال روش می‌گردند، شاید خودشان هم ندانند اما چون گم شده‌اند اغلب شکست خورده‌ترین افراد دنیا می‌شوند. کتابی که به شما معرفی می‌کنم نوشته‌ مرد پولدار و موفقی است که اگر بگوییم تمام زندگی نه؛ بخش اعظمی از زندگی‌اش آرزوی ماست. نویسنده‌ این کتاب، آنتونی رابینز یک جمله‌ بی‌نظیر در این کتاب دارد: «افراد موفق اغلب شکست خورده‌ترین مردم دنیا هستند.»

بله... فکر کنم این جمله با احساس شما تشابه زیادی دارد.

«آه... تو چه می‌دانی من توی زندگیم چه می‌کشم.»

این جمله بسیاری از ماست.

اما چرا شکست خورده‌هایی که رابینز می‌گوید، تعریف افراد موفق است و شکست خورده‌هایی مثل ما بدبخت‌هایی که هی بدشانسی می‌آورند؟

توی این کتاب هیچ معجزه‌ای در کار نیست. اگر می‌خواهید با همین داستان ذهنی مشابه‌تان و صرفا گفتن این دروغ که با خواندن کتاب، در حال تلاش برای بهبود زندگی‌تان هستید، پیش بروید؛

همین حالا این نوشته را رها کنید و به سراغ جلسه مهم کاری یا خودکشی‌تان بروید.

اما اگر می‌توانید کتابی را زندگی کنید و خودتان را ملزم به پذیرفتن مسئولیت آن کنید، راهکار شما این کتاب است.

حتی اگر می‌خواهید دیگر شکست نخورید و نهایت آرزوی‌تان این است که بدون اینکه کار کنید، بخورید و بیاشامید، سیگار بکشید و تا صبح جلوی تلویزیون بنشینید، باز هم بهتر است موفق نشوید! چرا که هدف از موفقیت شما، مسیری والاتر از تلف کردن وقت است. باید بتوانید به ازای هر قدمی که برمی‌دارید و احساس خوشبختی که در خود خواهید داشت، به جهان بگویید ممنونم. باید صدای تشکرتان یاری باشد که به دیگران خواهید رساند. اگر این کتاب را خواندید و رابینز موفق شد در تغییر و دگرگونی شما همراهی‌تان کند، حتما برای تشکر آنچه را که یاد گرفته‌اید به آدم‌های دیگر بیاموزید...رابینز می‌گوید این یکی از رازهای آدم‌هایی است که بارها شکست خورده‌اند اما تبدیل به آدم موفقی شده‌اند.

استفاده از الگوهای این کتاب به این معنی نیست که دیگر شکست نمی‌خورید، بلکه دقیقا به این مفهوم است که شما با امتحان روش‌های جدید تا دست‌یابی به راه‌های جدید، بسیار بیش از پیش شکست می‌خورید. چرا که افراد موفق وقتی متوجه می‌شوند آنچه انجام می‌دهند، فایده بخش نیست فورا راه حل دیگری را امتحان می‌کنند. بدون اینکه به راه قبلی احساس پایبندی داشته باشند یا تغییر مسیر را مساوی با شکست بدانند. برای افراد موفق زندگی درست شبیه چیدن و قرار دادن تکه‌های پازل در کنار هم است. آن قدر این کار را تکرار می‌کنند تا نقش مورد علاقه‌شان را پیدا کنند.

در کوچه بن بست گیر نکنید! این پیام رابینز است. اگر رابطه، کار، خانه یا هر چیزی که فکر می‌کنید شما را به هدف نمی‌رساند، به بن بست رسیده توانایی تغییرش را داشته باشید.

گاهی ما آدم‌ها آن قدر در چیزی که اتفاق افتاده غرق می‌شویم که فراموش می‌کنیم هدف اصلی درک این مسئله است که آیا این مسیر شما را به هدف‌تان می‌رساند یا نه! شکست بخورید! این جمله را بزرگ توی مغزتان بنویسید. شکست بخورید! این تنها را پیدا کردن مسیر رسیدن به هدف‌ است.

به نتایج کارها توجه کنید وگرنه هر قدمی که برمی‌دارید تنها حرکات رزمی است که ممکن است شما را به هدف نزدیک و یا دور کند. قابلیت انعطاف از خصایل افراد موفق است.

پیش از رفتن‌تان چند تا حرف دیگر هم دارم!

تا حالا یخ زده‌اید؟ اگر نه، می‌توانم بگویم بی‌شک خیلی زیاد این اتفاق برای‌تان افتاده. هر باری که لازم بوده کاری را انجام دهید اما پشت گوش انداخته‌اید، هر باری که کاری را نیمه‌کاره رها کرده‌اید چون اراده به پایان رساندنش را نداشته‌اید، در واقع تجربه‌ای از یخ زدن را داشته‌اید.

چرا که بی‌تحرکی یعنی سلب آزادی. شما خودتان را اسیر بی تحرکی می‌کنید. اسیر تسلیم شدن و در جایگاهی قرار می‌گیرید که عمل‌تان شما را به آنجا می‌رساند. اما می‌گویید چرا؟ چرا من در جایگاهی هستم که لایق‌اش نیستم!

واقعیت این است که ما در اعماق وجودمان معتقدیم که با بیکار نشستن و انجام ندادن کاری درد و رنج کمتری به سراغ‌مان می‌آید. درد ناشی از شروع حرکت بیش از موفقیت در ذهن ما حک شده است. برای همین ملموس‌تر است. بنابراین شروع به تلاش سخت‌تر است. چرا که ما عادت به موفقیت نداریم. شاید خوشی ناشی از موفقیت هیچ گاه به وقوع نپیوندد. در واقع آنچه کنترل ذهن ما را به عهده دارد میل به خوشی و فرار از ناراحتی است. این مکانیزم طبیعی مغز است. هر گاه بخواهید کاری انجام دهید که معتقدیم درد و ناراحتی به همراه دارد مغز سردرگم می‌شود و نمی‌تواند به شما کمک کند. اما این یک اصل است! شما می‌توانید با تغییر معنای احساساتی که در ذهن دارید دری جدید به روی خود باز کنید!

به عنوان کلام آخر باید بهتان بگویم «موفقیت نامحدود در ۲۰ روز» شعاری برای فروش کتاب بیش نیست اگر تنها به خواندنش اکتفا کنید. احتمالا این کتاب اولین کتابی نیست که در زمینه‌ پیشرفت خریده اید. آیا به آنچه در آخرین کتاب خوانده‌اید، عمل کرده‌اید؟ در واقع طبق آخرین آمار تنها کمتر از ده درصد از کسانی که چنین کتاب‌هایی تهیه می‌کنند کتاب را به طور کامل می‌خوانند.

باورکردنی نیست! اما آدم‌های زیادی پول پرداخت می‌کنند، برای خرید کتاب زمان صرف می‌کنند و می‌دانند که به نتیجه آن کتاب احتیاج دارند، اما آن را نخوانده کنار می‌گذارند. حتی بدتر از آن، کتاب را می‌خوانند و به دستورات آن عمل نمی‌کنند. بنابراین در نهایت می‌توانم بهتان بگویم اگر شما هم جزو این دسته هستید، همین حالا بلند شوید و حتما به سراغ روش قبلی زندگی‌تان بروید! ممنونم که همین چند خط را خواندید، اما اگر به دنبال امتحان روش‌های زندگی هستید حتما این کتاب یکی از آن روش‌هایی است که باید امتحان کنید.

از دست ندهید:

 

 

قوانین جالب رانندگی در نقاط مختلف دنیا

 

همه زوج های بازیگر سینمای ایران چیزهایی که نمی‎دانستید!

 

هواپیمای شخصی اسطوره فوتبال 

 

تمیزترین ایرلاین‌های جهان را بشناسید

 

10 تکنیک ساده برای خلاق بودن

 

با امکان جدید اینستاگرام، روایتگری کنید

 

برای ورود به بازار کار بخوانید

 

چگونه خودروی دست دوم را قیمت‌گذاری کنیم؟

 

ماجرای ازدواج شیلا خداداد با همسر دکترش تصاویر

 

تصویری حيرت آور از لاغر شدن بازيگر مرد مشهورايراني

 

آیا شعر معروف ایرانی بر سردر سازمان ملل حک شده است؟

 

فستیوال‌های جالب اروپایی

 

7 جزیره که باید پیش از نابود شدنشان ببینید

 

خانم بازیگر معروف ایرانی با ظاهر عجیب و ترسناک! عکس

 

احتمال کاندیداتوری بازیگر محبوب برای ریاست جمهوری

 

خانم ها بخوانند؛ روش کاهش وزن پس از بارداری

 

کلید واژه‌ها: شبکه‌های اجتماعی        گروه رسانه‌ای کاما       بازاریابی محتوا       تبلیغات اینترنتی       روابط‌عمومی تجاری

 

اخبار
  اقتصاد کلان
  نفت و گاز و پتروشیمی
  نیرو
  راه و شهرسازی
  بازرگانی
  صنایع
  خودرو
  معدن و صنایع معدنی
اخبار
  بانک و بیمه
  بورس
  صنایع غذایی و کشاورزی
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  کار و تعاون
  کسب و کار
  گردشگری
  اقتصاد جهان
  گوناگون
دسترسی‌ها
  گزارش تصویری
  نمایشگاه‌ها
  تورهای تجاری
  کنفرانس‌ها
  دوره‌های آموزشی
  کتاب
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در اقتصاد امروز
  آر.اس.اس
   نسخه موبایل
حامیان طلایی اقتصاد امروز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می‌باشد.