رونمایی از سامانه ویژه نهضت سوادآموزی

تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۵

مراسم رونمایی از سامانه آموزش و توانمندسازی آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی برگزار شد.

در این مراسم رونمایی که با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نهضت سوادآموزی، رییس سازمان جهاد دانشگاهی و معاون آموزش جهاد دانشگاهی تهران به همراه اصحاب رسانه صورت گرفت، توضیحاتی درباره این محصول ارائه شد.

در ابتدای این مراسم سید عزیز آشنا معاون آموزش جهاد دانشگاهی تهران با تبریک ایام دهه فجر، گفت: سامانه آموزش و توانمندسازی آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی را عاملی برای رفع و ریشه‌کن‌سازی بی‌سوادی در کشور است.

وی با اشاره به اهمیت استفاده از ابزارهای نوین برای افراد آموزش‌دهنده بیان کرد: در برنامه مشترکی بین سازمان جهاد دانشگاهی تهران و نهضت سوادآموزی تصمیم گرفته شد که آموزش‌ها روی بستر فضای مجازی با استفاده از رایانه و اپلیکیشن‌های موبایلی ارائه شود و آزمون‌ها نیز به صورت الکترونیکی در سراسر کشور انجام شود.

معاون آموزش جهاد دانشگاهی تهران در ادامه افزود: ثبت‌نام‌ها برای این سامانه از روز شنبه 23 بهمن ماه سال جاری آغاز می‌شود و تا روز 15 اسفند ماه ادامه می‌یابد.

علی باقرزاده معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نهضت سوادآموزی در این نشست با گرامیداشت دهه فجر و با یاد و خاطره 41 هزار شهید معلم و دانش‌آموز و 176 شهید سوادآموزی گفت: امروز ثابت شده که آموزش رکن اصلی پیشرفت و آبادانی ملت‌ها و پایداری تمدن‌هاست، به ویژه آموزشی که با کیفیت انجام شود و فراگیر باشد.

وی با اشاره به نیاز به آموزش باکیفیت در سوادآموزی افزود: بازگشت به بی‌سوادی و ناپایداربودن جامه هدف، بسیار بالاست و این عاملی است که منجر به اتلاف منابع شده در طول سال‌هایی است که به سوادآموزی می‌پرداختیم.

رییس سازمان نهضت سوادآموزی در ادامه با اشاره به ظرفیت آموزش مجازی بیان کرد: از سال 90 به سمت استفاده از ظرفیت بخش غیردولتی رفتیم و تا امروز سالانه به طور متوسط حدود 60 هزار نفراز شهروندان تحصیل‌کرده کشور از طرف موسسات غیر دولتی با ما همکاری می‌کنند و آموزش را دنبال می‌کنند؛ ما برای آنها سالانه به طور متوسط حدود یک میلیون و 200 هزار نفر-ساعت آموزش پیش‌بینی می‌کردیم.

باقرزاده با توضیح همسو بودن اهداف جهاد دانشگاهی و نهضت سوادآموزی در خدمت به کشور افزود: چهار ماه گفت‌وگو با جهاد دانشگاهی منجر به طراحی یک برنامه با عنوان آموزش و توانمندسازی آموزش‌دهندگان به مدت 126 ساعت شد که 44 ساعت مربوط به دورس عمومی و 82 ساعت مربوط به دروس تخصصی است.

به گفته معاون وزیر آموزش و پرورش، در سال 96 همکاری افراد در قالب موسسات غیر دولتی با سوادآموزی صرفا بعد از ثبت‌نام و شرکت در آزمون پایانی و ارائه گواهینامه قبولی امکانپذیر است.

در ادامه این نشست احمد شریفی‌زاده رییس سازمان جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه طراحی این سامانه و همکاری با نهضت سوادآموزی باعث افتخار برای این جهاد دانشگاهی است، افزود: برای توسعه آموزش در مجموعه نهضت سوادآموزی از فناوری‌های نوین در این حوزه بهره‌مند شدیم و این فرصت را می‌توان در حوزه بین‌المللی نیز بسط و گسترش داد و حتی این سامانه راهی است برای استفاده علاقه‌مندان به زبان فارسی.

وی در ادامه درباره آموزش‌های مجازی بیان کرد: فناوری مورد اشاره این امکان را برای کاربر فراهم می‌کند که در هرزمان و مکانی که تمایل دارد از این آموزش‌ها استفاده کند و با تکرار یک درس یا مبحث بهره‌گیری بهتری از دوره آموزشی داشته باشد.

به گفته شریفی‌زاده در این سامانه هزینه‌ها نیز برای ارائه‌کنندگان این آموزش‌ها کاهش می‌یابد و این کاهش هزینه کمک قابل توجهی برای نظام آموزشی کشور به شمار می‌آید.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام دراین سامانه می‌توانند به آدرس سایت درگاه آموزش‌های مجازی مراجعه کنند.

مراسم رونمایی از سامانه آموزش و توانمندسازی آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی روز چهارشنبه 20 بهمن ماه سال جاری با حضور مسئولان و مدیران آموزشی و اصحاب رسانه برگزار شد.

اخبار
  اقتصاد کلان
  نفت و گاز و پتروشیمی
  نیرو
  راه و شهرسازی
  بازرگانی
  صنایع
  خودرو
  معدن و صنایع معدنی
اخبار
  بانک و بیمه
  بورس
  صنایع غذایی و کشاورزی
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  کار و تعاون
  کسب و کار
  گردشگری
  اقتصاد جهان
  گوناگون
دسترسی‌ها
  گزارش تصویری
  نمایشگاه‌ها
  تورهای تجاری
  کنفرانس‌ها
  دوره‌های آموزشی
  کتاب
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در اقتصاد امروز
  آر.اس.اس
   نسخه موبایل
حامیان طلایی اقتصاد امروز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می‌باشد.