18 طرح و ايده خلاقانه براي مدل کابينت آشپزخانه

تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۵

هنگام طراحي آشپزخانه، مدل کابينت آشپزخانه يکي از مهم‌ترين چيزهايي است که بايد در نظر داشته باشيد و فضاي کابينتي هميشه در اولويت است. براي اين‌که آشپزخانه اي تميز و مرتب داشته باشيد، بايد براي آماده‌سازي غذا، قرار دادن ظروف آشپزي، و وسايل آشپزخانه فضاي کافي داشته باشيد. علاوه بر فضاي ذخيره‌سازي و صفحه روي کابينت، ظاهر کلي آشپزخانه نيز تا حد زيادي به مدل کابينت و رنگ آن وابسته است. با کابينت بانک همراه باشيد تا ايده ها و مدل‌هاي خلاقانه‌ي طراحي کابينت را ببينيد. 
آويز ريلي تابه و قابلمه
با استفاده از آويزهاي ريلي تابه‌ها و قابلمه‌ها به خوبي سامان‌دهي مي‌شود و به آساني در دسترس است. 
کشوي عمودي مخصوص ادويه 
اين کشوي عمودي مي‌تواند محلي مناسب براي ظروف ادويه باشد. هم‌چنين مي‌تواند فضاهاي باريک و پرت را پر کند.
 
کابينت انتهايي 
معمولا در انتهاي رديف کابينت ها يک صفحه‌ي ساده ام دي اف به چشم مي‌خورد. با ساختن يک کابينت باريک هم مي‌توانيد اين سادگي را از بين ببريد هم وسايل کاربردي کوچک مانند خودکار، کليد و ... را در آن بگذاريد. 
کابينت مخصوص مايکروويو 
مايکروويو فضاي زيادي را روي صفحه کابينت اشغال مي‌کند. به جاي اين‌که آن را روي کابينت آشپزخانه بگذاريد، مي‌توانيد با يک طرح هوشمندانه فضايي مخصوص آن بسازيد. 
حذف آشفتگي از آشپزخانه
آشپزخانه هاي معاصر عاري از آشفتگي هستند. مدل کابينت ها غالبا ساده  و رنگ آن معمولا خنثي است. هم‌چنين استفاده از ورق‌هاي هاي گلاس که نور را بازتاب مي‌دهد، به روشني و دلبازي محيط کمک مي‌کند. 
چوب سنتي 
با طرح چوب سنتي، جذابيت کارخانه‌هاي قديمي را به آشپزخانه تان بياوريد. اين مدل کابينت با دستگيره‌هاي طلايي زيبا به آشپزخانه‌اي که در تصوير مي‌بينيد شکوهي خاص داده است. 
دستگيره‌هاي فلزي 
آبکاري با برنج، کروم، ترکيب قلع و سرب و ديگر فلزها دستگيره‌هايي به‌روز به دست مي‌دهد. درخشش فلز کامل‌کننده‌ي مدل کابينت هاي يک رنگ امروزي است. 
 
کشوهاي مشبک بادخور 
اين روشي فوق‌العاده است تا آن دسته از مواد خوراکي که خارج از يخچال نگهداري مي‌شود فضايي با تهويه مناسب، و در نتيجه ماندگاري بيشتري داشته باشد. 
 
خاکستري و طلايي 
تن خاکستري و طلايي براي کابينت آشپزخانه جديدترين گرايش در طراحي آشپزخانه است. کمي طلايي به آشپزخانه اضافه کنيد تا دکوراسيوني مدرن و شيک داشته باشيد. 
قفسه عمودي براي بطري ها
فاصله‌ي بين کابينت آشپزخانه و ديوار را با يک المان جذاب و گيرا پر کنيد. شلف مي‌تواند ايده‌ي خوبي باشد. مي‌توانيد مانند آن‌چه در تصوير مي‌بينيد محلي براي بطري‌ها درست کنيد. فاصله‌ي بين هر طبقه را به اندازه‌ي دلخواه تعيين کنيد و هرچه دوست داريد در آن بگذاريد. 
 
يک قرمز خيره‌کننده 
با انتخاب رنگ هوشمندانه ، آشپزخانه را به کانون توجه خانه تبديل کنيد. اين کابينت قرمز هاي گلاس نمونه‌اي جسورانه از دکوراسيون شيک و مسحورکننده است. 
کابينت مخصوص سطل زباله
اين راهي موثر و مبتکرانه براي پنهان کردن سطل زباله و در عين حال در دسترس بودن آن است. 
نورپردازي داخلي 
نورپردازي داخل کابينت و کشوها نه تنها کاربردي است، بلکه مي‌توانيد با کمک آن نگاه ها را به سمتي هدايت کنيد که مي‌خواهيد. 
بافت چوب  
اجازه بدهيد رگه‌هاي منحصر به فرد چوب در کنار طراحي‌هاي مينيماليستي خودنمايي کند. 
درب‌هاي کشويي براي کابينت 
اين مدل کابينت علاوه بر اينکه براي فضاهاي کوچک مناسب است، سبکي مدرن به طراحي داخلي آشپزخانه شما مي‌دهد. 
دستگيره هاي مخفي 
در کابينت آشپزخانه فوق مدرن دستگيره‌ها مشهود نيست، بلکه جزيي از درب کابينت است که به صورت يک شيار در لبه‌ي کناري، بالايي، يا پاييني قرار دارد و يا داراي مکانيسم‌هاي لمسي و آسان بازشو است. 
 کابينت کمدي 
يکي از ويژگي‌هاي بارز در دکوراسيون آشپزخانه‌هاي معاصر طرح‌ها و ايده‌هاي مينيماليستي است. در اين آشپزخانه مدل کابينت به گونه اي است که وقتي تمام درب‌ها بسته باشد، به نظر مي‌رسد که ديوار است. 
درب مشبک 
درب مشبک ايده‌اي مدرن و بديع براي مدل کابينت است. خطوط عمودي ارتفاع کابينت را بلندتر جلوه مي‌دهد و به زيبايي آن مي‌افزايد. 
اخبار
  اقتصاد کلان
  نفت و گاز و پتروشیمی
  نیرو
  راه و شهرسازی
  بازرگانی
  صنایع
  خودرو
  معدن و صنایع معدنی
اخبار
  بانک و بیمه
  بورس
  صنایع غذایی و کشاورزی
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  کار و تعاون
  کسب و کار
  گردشگری
  اقتصاد جهان
  گوناگون
دسترسی‌ها
  گزارش تصویری
  نمایشگاه‌ها
  تورهای تجاری
  کنفرانس‌ها
  دوره‌های آموزشی
  کتاب
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در اقتصاد امروز
  آر.اس.اس
   نسخه موبایل
حامیان طلایی اقتصاد امروز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می‌باشد.