وجود بیش از هزار آرایشگاه غیر مجاز در تهران

خدماتی که در آرایشگاه‌های مردانه ممنوع است اما ...

تاریخ انتشار : ۰۹ اسفند ماه ۱۳۹۵

رییس اتحادیه آرایشگران مردانه تهران گفت: برداشتن ابرو، خالکوبی، تاتو و سولاریوم خدماتی است که انجام آن در آرایشگاه‌های مردانه ممنوع است. همچنین مدل‌های کوتاهی مو باید بر اساس ژورنالی که اتحادیه به آرایشگران ابلاغ کرده است، باشد.
 
مصطفی گواهی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ خدماتی که در آرایشگاه‌های مردانه ارائه می‌شود، گفت: برداشتن ابرو، خالکوبی، تاتو، سولاریوم و مدل‌های موی نامتعارف و شیطان‌پرستی در آرایشگاه ها ممنوع است، اما رنگ کردن مو غیر قانونی نیست.
 
وی افزود: اتحادیه ۳۳ مدل مو در قالب ژورنال به آرایشگران ابلاغ کرده است که برای اصلاح موی سر باید از آن ها استفاده شود و مدل‌هایی که خارج از فرهنگ و شئونات کشور است در آرایشگاه‌ها ممنوع است.
 
دلیل فرار آرایشگران از دریافت مجوز
 
گواهی با اشاره به آرایشگاه‌های غیرمجاز در تهران گفت: حدود ۲۴۰۰ آرایشگر در تهران مجوز دارند و ۷۰۰ مورد دیگر نیز در دست اقدام برای دریافت مجوز هستند. اما ۱۹۵۰ آرایشگری بدون جواز نیز در سطح شهر فعالیت می‌کنند که مشتری هنگام ورود به مغازه باید مجوز و نرخ نامه را روی دیوار ببیند.
 
رییس اتحادیه آرایشگران مردانه تهران درباره مشکلات آرایشگران برای دریافت مجوز تصریح کرد: مجوز برای یک پلاک خاص صادر می‌شود و اگر مستاجر اقدام به جابجایی کند باید دوباره مجوز دریافت کند که مستلزم طی کردن مراحل دوباره و پرداخت یکی - دو میلیون تومان برای گرفتن دوباره مجوز است.
 
وی اظهار کرد: پس از به تصویب رسیدن قانونی مبنی بر این‌که افراد مستاجر نیز می‌توانند مجوز دریافت کنند، اما مستاجرها به دلیل این‌که معمولا قرارداد یکساله می‌بندند و سال بعد احتمال جابجایی‌شان وجود دارد از دریافت مجوز فرار می‌کنند.
 
انتهای پیام
اخبار
  اقتصاد کلان
  نفت و گاز و پتروشیمی
  نیرو
  راه و شهرسازی
  بازرگانی
  صنایع
  خودرو
  معدن و صنایع معدنی
اخبار
  بانک و بیمه
  بورس
  صنایع غذایی و کشاورزی
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  کار و تعاون
  کسب و کار
  گردشگری
  اقتصاد جهان
  گوناگون
دسترسی‌ها
  گزارش تصویری
  نمایشگاه‌ها
  تورهای تجاری
  کنفرانس‌ها
  دوره‌های آموزشی
  کتاب
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در اقتصاد امروز
  آر.اس.اس
   نسخه موبایل
حامیان طلایی اقتصاد امروز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می‌باشد.