پرمعامله‌ترین بخش پایتخت در مسکن کجاست؟

تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ماه ۱۳۹۵

اقتصاد > مسکن - دنیای اقتصاد نوشت: حدود نیمی از آپارتمان‌های فایل شده در بنگاه‌های معاملات املاک منطقه 4 طی دو هفته اخیر، با قیمت‌های مناسب نسبت به قیمت معاملات دی و بهمن‌ماه عرضه شده‌اند.
 

 

 نگاهی به فایل‌های ثبت شده در بنگاه‌های املاک در منطقه 4 تهران که طی ماه‌های مختلف امسال همواره جزو دو منطقه پرمعامله پایتخت بوده است، حاکی از این است که فروشندگان حضور خریداران در بازار شب عید را مغتنم شمرده‌اند و حاضر شده‌اند با اندکی انعطاف قیمتی، به خریداران در رسیدن به مقصود یعنی خانه‌دار شدن در ماه‌های پایانی سال کمک کنند. برخی از مشاوران املاک اعلام می‌کنند که نیمی از فایل‌های عرضه شده در اسفندماه از سوی مالکان عادلانه قیمت‌گذاری شده‌اند، ضمن اینکه برخی از مالکان که فروشنده قطعی شب عید هستند و املاک خود را در ماه‌های قبل با قیمت‌های بالاتر فایل کرده بودند، اکنون در اسفند ماه با قیمت‌های پایین‌تر عرضه کرده‌اند.

از طرفی تعداد مشتریان آپارتمان‌های میان‌متراژ نیز در بازار شب عید بسیار زیاد است. از این رو مالکان آپارتمان‌های 60 تا 80 متری که امید بیشتری به معامله ملک خود دارند بیشتر هم به تعدیل قیمت رغبت نشان داده‌اند. قیمت پیشنهادی یک آپارتمان 80 مترمربعی نوساز واقع در خیابان 135 تهرانپارس مترمربعی 4 میلیون تومان است و این در حالی است که متوسط قیمت آپارتمان با متراژ و سن مشابه در این منطقه طی بهمن‌ماه 4 میلیون و 50 تا 4 میلیون و 600 هزار تومان بوده است. مالک دیگری آپارتمان پنج‌ساله 76 مترمربعی واقع در میدان ملت را مترمربعی 5 میلیون و 150 هزار تومان قیمت‌گذاری کرده و این در حالی است که متوسط قیمت معاملات هفته‌های گذشته در این منطقه برای املاک مشابه، مترمربعی 5 میلیون و 300 تا 5 میلیون و 900 هزار تومان بوده است.

ازدیاد فایل های قیمت مناسب در بازار مسکن

 

 

 

 

اخبار
  اقتصاد کلان
  نفت و گاز و پتروشیمی
  نیرو
  راه و شهرسازی
  بازرگانی
  صنایع
  خودرو
  معدن و صنایع معدنی
اخبار
  بانک و بیمه
  بورس
  صنایع غذایی و کشاورزی
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  کار و تعاون
  کسب و کار
  گردشگری
  اقتصاد جهان
  گوناگون
دسترسی‌ها
  گزارش تصویری
  نمایشگاه‌ها
  تورهای تجاری
  کنفرانس‌ها
  دوره‌های آموزشی
  کتاب
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در اقتصاد امروز
  آر.اس.اس
   نسخه موبایل
حامیان طلایی اقتصاد امروز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می‌باشد.