دلیلی برای قطع شبکه‌های مجازی وجود ندارد

تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ماه ۱۳۹۵

وزیر ارتباطات گفت:‌ با توجه به اینکه حدود ۱۴۰ میلیون سیم کارت دست مردم است عملاً زمینه‌ای برای اضافه شدن اپراتور چهارم وجود ندارد.
 
محمود واعظی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا در پاسخ به این سوال که چرا امکان ارائه تخفیف در مورد برخی خدمات اینترنتی از دو اپراتور اصلی سلب شده است؟ گفت: هیچ تخفیفی سلب نشده است. آنچه مربوط به وزارت ارتباطات و رگوراتوری ما است ما برای تعرفه‌ها سقفی را برای همه مشخص کرده‌ایم که بالاتر از این سقف نرود.
 
او افزود:  قرار شد زیر این سقف بسته‌های اینترنتی را تعریف کنند. اصلاً در تمام دنیا تعریف بسته موقت است یعنی یک بسته شش‌ماهه و بسته دیگر یک‌ماهه و یا سه ماهه است. ممکن است زمانی ذائقه مردم تغییر کند برای همین بسته دیگری را معرفی می‌کنند. لذا وزارت ارتباطات از اینکه اپراتورها بسته‌های ارزا‌ن قیمتی را معرفی کنند استقبال می‌کنیم ولی تحت هیچ شرایطی هم اجازه نمی‌دهیم که بسته‌های اینترنتی آنها از سقفی که ما مشخص کرده ایم بالاتر برود. سیاست ما به هیچ وجه سیاست گران شدن خدمات نیست.
 
وزیر ارتباطات در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد که اپراتور چهارمی هم اضافه شود؟ گفت: ما سال گذشته در این مورد مطالععه‌ای را انجام دادیم و دیدیم که عملاً زمینه‌ای برای اپراتور چهارم با توجه به اینکه حدود ۱۴۰ میلیون سیم کارت دست مردم است وجود ندارد.
 
او در پاسخ به این سوال که آیا در زمان انتخابات امکان قطعی شبکه‌های مجازی وجود دارد، گفت: اگر شبکه‌های مجازی فعالیت خود را براساس قوانین کشور و مقررات کشور تنظیم کند چرا باید این شبکه‌ها قطع شوند. در شرایط عادی هم هر شبکه‌ای بخواهد تخلف کند قوه قضاییه و مراجع نظارتی برخورد می‌کنند اما اگر شبکه‌ای بخواهد درست و طبق موازین و قانون عمل کند دلیلی برای قطعی آن وجود ندارد.
اخبار
  اقتصاد کلان
  نفت و گاز و پتروشیمی
  نیرو
  راه و شهرسازی
  بازرگانی
  صنایع
  خودرو
  معدن و صنایع معدنی
اخبار
  بانک و بیمه
  بورس
  صنایع غذایی و کشاورزی
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  کار و تعاون
  کسب و کار
  گردشگری
  اقتصاد جهان
  گوناگون
دسترسی‌ها
  گزارش تصویری
  نمایشگاه‌ها
  تورهای تجاری
  کنفرانس‌ها
  دوره‌های آموزشی
  کتاب
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در اقتصاد امروز
  آر.اس.اس
   نسخه موبایل
حامیان طلایی اقتصاد امروز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می‌باشد.