معاون وزیر راه و شهرسازی:

چارتر تک‌فروشی غیر قانونی است/ افزایش جهشی قیمت بلیت هواپیما نداریم

تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ماه ۱۳۹۵

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تقاضا برای استفاده از حمل و نقل هوایی 21 درصد رشد داشته گفت: چارتر تک ‌فروشی غیر قانونی است و برای نوروز 96 افزایش قیمت جهشی در بلیت هواپیما نداریم.
 
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، علی عابدزاده در نشست خبری حاشیه‌ای ورود دومین هواپیمای ایرباس به ناوگان ایران‌ایر گفت: نوسازی ناوگان هوایی در راستای افزایش رضایت و حفظ حقوق شهروندی است.
 
وی ادامه داد: تست ایمنی پرواز از مهم‌ترین سیاست‌های نوسازی ناوگان بوده است چرا که به همین دلیل شرکت‌های هواپیمایی ایرانی جا به جایی 4 میلیون مسافر را از دست داده‌اند.
 
وی افزود: این تعداد مسافر به دلیل نبود ناوگان هوایی و بالا بودن سن هواپیماهای کشورمان جذب ایرلاین‌های خارجی شده‌اند.
 
مدیرعامل سازمان هواپیمایی در مورد ورود هواپیماهای دسته دوم به کشور گفت: خرید هواپیماهای کارکرده با شرایط دستورالعمل مصوبه شورای عالی هواپیمایی است که جنبه‌های مختلفی را در آن مورد توجه قرار داده‌ایم از جمله سن هواپیما و ساعت پرواز هواپیما.
 
معاون وزیر راه ورشهرسازی با تاکید بر این که تمام هواپیماها بر اساس مصوبه شورای عالی هوایی وارد کشور شده‌اند، گفت: با توجه به همین سیاست‌های دولت توانستیم عمر ناوگان کشور را یک سال کاهش دهیم و ورود هواپیماهای جدید هم در راستای کاهش عمر هواپیماها ایرلاین‌های داخلی است.
 
عابدزاده همچنین با اشاره به کنترل بازار فروش بلیت هواپیما در آستانه برگزاری سفرهای نوروزی گفت: از دو سال گذشته نرخ بلیت هواپیما آزادسازی شده است به طور مثال بلیت هواپیما به مقصد کیش بین 50 هزار تومان تا 350 هزار تومان بر اساس شرایط عرضه و تقاضا متغیر بوده است.
 
وی ادامه داد: در حالی که کمتر از 10 درصد صندلی‌های ناوگان هوایی افزایش پیدا کرده است تقاضا برای استفاده از هواپیما 21 درصد رشد داشته است.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه چارتر تک فروشی مورد تایید سازمان هواپیمایی نیست گفت: پروازهای چارتری در شرایطی پذیرفته می‌شود که مشمول مقررات چارتر باشد.
 
عابدزاده ادامه داد: به طور قطع شاهد افزایش جهشی قیمت‌های هواپیما برای نوروز 96 نخواهیم بود.
اخبار
  اقتصاد کلان
  نفت و گاز و پتروشیمی
  نیرو
  راه و شهرسازی
  بازرگانی
  صنایع
  خودرو
  معدن و صنایع معدنی
اخبار
  بانک و بیمه
  بورس
  صنایع غذایی و کشاورزی
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  کار و تعاون
  کسب و کار
  گردشگری
  اقتصاد جهان
  گوناگون
دسترسی‌ها
  گزارش تصویری
  نمایشگاه‌ها
  تورهای تجاری
  کنفرانس‌ها
  دوره‌های آموزشی
  کتاب
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در اقتصاد امروز
  آر.اس.اس
   نسخه موبایل
حامیان طلایی اقتصاد امروز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می‌باشد.