ممنوعیت فعالیتهای ساختمانی از 24 اسفند ماه تا 5 فروردین

تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ماه ۱۳۹۵

معاون شهردار تهران محدودیت در اجرای عملیات ساختمانی در طرح استقبال از بهار، افزایش ساعت کاری حوزه معاونت شهرسازی و معماری و دفاتر خدمات الکترونیک شهر، تشکیل تیم های گشت ویژه جلوگیری از بروز تخلفات ساختمانی و رعایت ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی را از جمله محورهای ویژه در اجرای طرح استقبال از بهار 1396معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران اعلام کرد.
 
به گزارش ایسنا، مهندس پژمان پشمچی زاده از جزئیات برنامه‌های این معاونت در طرح استقبال از بهار خبر داد و گفت: در نظر داریم تا در طول ایام نوروز با ممنوعیت ساخت و ساز، سطوح بالاتری از ایمنی و آسایش را در ایام نوروز برای شهروندان تامین کنیم که به همین منظور دستورالعمل طرح استقبال از بهار 96 تدوین و جهت اجرا به مناطق ابلاغ شده است.
 
 
پشمچی زاده یکی از اهداف اصلی اجرای طرح استقبال از بهار را در سال جدید، بهبود سیما و منظر شهری با مشارکت شهروندان و ارتقای سطح کیفی وضعیت نگهداشت شهر در حوزه ساخت و ساز با تأکید بر رویکرد آسمان آبی و زمین پاک و همچنین بهره گیری از مشارکت شهروندان در امر نگهداشت شهر در حوزه ساخت و ساز عنوان کرد.
 
 
 
 
ممنوعیت فعالیت ساختمانی از 24 اسفند ماه تا 5 فروردین
 
 
 
معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه طرح استقبال از بهار از تاریخ 12 اسفند 1395 آغاز شده است و تا 15 فروردین 1396 ادامه خواهد داشت افزود: در این طرح که با رویکرد ناحیه محوری برنامه ریزی و در حال اجراست، تمهیداتی اندیشیده شده که مطابق با آن ضمن ممنوعیت هرگونه عملیات تخریب ساختمانی، گودبرداری و خاکبرداری از تاریخ 24 اسفند 95 لغایت 15 فروردین 96 ، کلیه فعالیت های ساختمانی نیز از تاریخ 24 اسفند 95 لغایت 5 فروردین 96 متوقف خواهد بود .
به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی، پشمچی زاده با اشاره به اینکه هر ساله و در ایام ویژه همچون مناسبت های ملی، مذهبی، تعطیلات نوروز و... شاهد افزایش تخلفات ساختمانی توسط افراد سودجو و فرصت طلب بوده ایم ادامه داد: در سنوات گذشته و با اتخاذ تدابیر شاهد کاهش چشمگیر تخلفات ساختمانی در ایام تعطیلات نوروز بوده ایم و در طرح استقبال از بهار 96 نیز شرکت شهربان و حریم بان، مکلف به افزایش فعالیت اکیپ های نظارتی و اجرایی جهت جلوگیری از بروز هرگونه تصرف اراضی و ساخت و ساز غیر مجاز توسط اشخاص حقیقی و حقوقی و سایر دستگاهها در محدوده قانونی و حریم شهر تهران شده است.
 
 
معاون شهرسازی و معماری همچنین اعلام کرد: ضمن هماهنگی های انجام شده با دادسراهای مرتبط و عوامل انتظامی، امکان دریافت دستورات و احکام قضایی مورد نیاز جهت برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز وفق قوانین و مقررات حاکم بر حریم شهر تهران میسر شده و اکیپ های نظارتی حریم شهر تهران نیز در ایام نوروز با اقداماتی ویژه صیانت از عرصه ارزشمند ، حساس و پهناور حریم را بر عهده دارند.
 
معاون شهردار تهران در ادامه خاطر نشان کرد: ساعات کاری معاونت شهرسازی و معماری مناطق 22 گانه و دفاتر خدمات الکترونیک شهر برای پاسخگویی مناسب به شهروندان در هفته های پایانی سال و از دهم لغایت بیست و هشتم اسفند ماه تا ساعت 18 افزایش یافته و روزهای پنج شنبه نیز شیفت های کاری از ساعت 8 لغایت 30/14 برای خدمات رسانی مطلوب به شهروندان منظور گردیده است.
 
 
پشمچی زاده در پایان ابراز کرد: طرح استقبال از بهار به همراه دستورالعمل های فنی و اجرایی معاونت شهرسازی و معماری به مناطق 22 گانه ابلاغ و گزارش عملکرد مناطق و نواحی مورد رصد و بررسی در قالب گزارش های روزانه ، هفتگی و نهایی قرار می‌گیرد.
 
 
انتهای پیام
اخبار
  اقتصاد کلان
  نفت و گاز و پتروشیمی
  نیرو
  راه و شهرسازی
  بازرگانی
  صنایع
  خودرو
  معدن و صنایع معدنی
اخبار
  بانک و بیمه
  بورس
  صنایع غذایی و کشاورزی
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  کار و تعاون
  کسب و کار
  گردشگری
  اقتصاد جهان
  گوناگون
دسترسی‌ها
  گزارش تصویری
  نمایشگاه‌ها
  تورهای تجاری
  کنفرانس‌ها
  دوره‌های آموزشی
  کتاب
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در اقتصاد امروز
  آر.اس.اس
   نسخه موبایل
حامیان طلایی اقتصاد امروز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می‌باشد.