مدیر مدرسه حرفه‌ای پارسه عنوان کرد:

برگزاری آموزش‌های مهارتی موسسه پارسه با پایش مستمر نیازهای بازار کار

تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۶

مدیرمدرسه‌ای حرفه‌ای پارسه با اشاره به تغییر و تحول دائم شرایط حاکم بر بازار کار کشور از برگزاری آموزش‌های مهارتی در موسسه پارسه با پایش مستمر نیازهای بازار، خبر داد.

به گزارش سرویس بازار ایسنا،‌ نویدرضا جهان‌وش مدیر مدرسه حرفه‌ای پارسه با بیان اینکه بر اساس آخرین آمارهای رسمی منتشر شده از وضعیت «بیکاری فارغ التحصیلان»، از ۷ میلیون نفر جمعیت فارغ‌التحصیل کشور، تنها ۳.۷ میلیون نفر شاغل و سایرین بیکار و یا  اصطلاحا، از نظر اقتصادی غیرفعال هستند، اظهارکرد: سوال اینجاست که آیا تمام فارغ‌التحصیلان بیکار به دلیل محدودیت‌های بازارکار کشور، از دایره اشتغال بیرون مانده‌اند؟ 

جهان‌وش تصریح‌کرد: واقعیت این است که فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیش از آن که به دلیل محدودیت بازار کار از اشتغال محروم شوند، از عدم تناسب آموزش‌های دانشگاهی و مهارت‌های مورد نیاز در بازار کار لطمه می‌بینند.

مدیر مدرسه حرفه‌ای پارسه با تاکید بر اینکه در این شرایط، وجود موسسات آموزشی که بتوانند خلا آموزش‌های مهارتی را برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی پر کنند ضرورت می‌یابد،‌ افزود: جدا از چالش یافتن کار مناسب که فارغ‌التحصیلان فاقد مهارت با آن روبه‌رو هستند، یک مساله مهم دیگر نیز ضرورت آموزش‌های مهارتی را گوشزد می‌کند. بررسی آمارها و نمودارهای درج شده در وب‌سایت‌های تحلیل موقعیت‌های شغلی نشان‌دهنده این واقعیت است که درآمد شاغلین دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حداکثر ۳۰ درصد بیشتر از شاغلین دارای مدرک تحصیلی کارشناسی است و این درحالی است که شاغلینی که در حوزه فعالیت خود مهارت تخصصی دارند، به طور متوسط  درآمد ۷۰ درصدی بیشتر از افراد غیرماهر دارند، بدون آن که مدرک تحصیلی و دانشگاهی که از آن فارغ‌التحصیل شده‌اند برای کارفرما اهمیتی داشته باشد. همچنین این آمارها نشان می‌دهد هرچه رده و پست شاغلین دارای مهارت بالاتر باشد فاصله درآمد آنها با شاغلین بدون مهارت به صورت تصاعدی افزایش می‌یابد.

این کارشناس آموزش‌های مهارتی با اشاره به تغییر پارادایم‌های حاکم بر بازار کشور، بیان کرد: یکی از اتفاقات مهمی که در بازار کار ایران شاهد آن هستیم این است که  کارفرمایان در استخدام نیروی کار به «رزومه‌های مدرک محور» توجهی نمی‌کنند و به دنبال نیروهایی هستند که با مهارت‌های مورد نیاز آنها آشنا بوده و در صورت استخدام، تحولات مثبت در بهره‌وری آن سازمان ایجاد کنند.  

وی افزود: بر این اساس موسسات آموزشی نیز باید خود را با این تغییر و تحولات هماهنگ کرده و با پایش دائم نیازهای بازار کار،‌ آموزش‌های متناسب را به دانش‌پذیران ارائه کنند.

جهان‌وش در ادامه با اشاره به آخرین دوره‌های آموزشی این موسسه که متناسب با نیازهای بازار کار طراحی و اجرا می‌شود، بیان کرد: دوره‌های آنلاین موسسه پارسه شامل: آموزش برنامه‌ریزی و کنترل پروژه با نرم‌افزار Primavera P۶،‌ آموزش برنامه‌ریزی و کنترل پروژه با نرم‌افزارMSP ۲۰۱۶، آموزش مدیریت پروژه بر اساس استاندارد PMBOK  ویرایش ۶ و آمادگی آزمون بین‌المللی PMPبر اساس ویرایش ششم ،از نیمه دوم آذرماه آغاز می‌شود.

جهان‌وش همچنین با اشاره به دوره‌های آموزشی دپارتمان ICT مدرسه حرفه‌ای گفت: دوره آموزشی LPIC ۱ (لینوکس)، دوره آموزشی Cisco Voip مقدماتی با CME و دوره تست نفوذ با کالی، نیز از هفته اول آذرماه سال جاری در مدرسه حرفه‌ای پارسه برگزار می‌شود.

مدیرمدرسه حرفه‌ای پارسه در ادامه، با اعلام آغاز ثبت‌نام اولین دوره آموزش مدیریت ریسک در این موسسه آموزشی اظهارکرد: دوره مذکور از ۱۷ آذرماه آغاز می‌شود و بر اساس زمان‌بندی دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت این موسسه، مدت این دوره ۱۶ ساعت است.

جهان‌وش، آغاز ثبت‌نام دوره سوم آموزش حرفه‌ای کنترل پروژه در این موسسه را نیز مورد اشاره قرار داد و افزود: ثبت‌نام دانش‌پذیران دوره سوم آموزش حرفه‌ای کنترل پروژه در موسسه پارسه آغاز شده و زمان برگزاری این دوره آموزشی نیز نیمه‌دوم آذرماه ۱۳۹۶ است.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام دوره‌های حضوری آموزش برنامه‌ریزی و کنترل پروژه با نرم‌افزارPrimavera P۶ و آموزش برنامه‌ریزی و کنترل پروژه با نرم‌افزارMSP ۲۰۱۶ نیز در این موسسه در حال انجام است از متقاضیان خواست با توجه به محدودیت ظرفیت کلاس‌ها ثبت‌نام خود را به تاخیر نیندازند.

موسسه آموزشی پارسه  با ۲۲ سال سابقه فعالیت از موسسات برند و کارنامه‌دار آموزش کشور بوده و علاقه‌مندان به حضور در دروه‌های آموزشی این موسسه می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت اینترنتی موسسه و یا کانال تلگرام مراجعه کنند یا با شماره تماس ۸۴۳۸۸-۰۲۱ تماس بگیرند.

 

اخبار
  اقتصاد کلان
  نفت و گاز و پتروشیمی
  نیرو
  راه و شهرسازی
  بازرگانی
  صنایع
  خودرو
  معدن و صنایع معدنی
اخبار
  بانک و بیمه
  بورس
  صنایع غذایی و کشاورزی
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  کار و تعاون
  کسب و کار
  گردشگری
  اقتصاد جهان
  گوناگون
دسترسی‌ها
  گزارش تصویری
  نمایشگاه‌ها
  تورهای تجاری
  کنفرانس‌ها
  دوره‌های آموزشی
  کتاب
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در اقتصاد امروز
  آر.اس.اس
   نسخه موبایل
حامیان طلایی اقتصاد امروز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می‌باشد.