تلاش سیستم بانکی بر همراهی با دولت در تامین مالی کشور

تاریخ انتشار : ۱۴ دي ماه ۱۳۹۶

دکتر کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشستی که با مدیران عامل بانکهای دولتی داشت عنوان کرد، ۹۰ درصد بار تأمین مالی کشور بر عهده بانک ها قرار دارد و این موضوع در سالی که بحث تولید و اشتغال دارای اولویت است، بار مسئولیت سیستم بانکی و بخصوص بانک های دولتی را بسیار سنگین تر می سازد.

وی اشاره کرد توجه به تولید و اشتغال، وظایف اضافه ای بر عهده بانک ها جهت ارائه تسهیلات مورد نظر به افراد صلاحیت دار می گذارد و لازم است نهایت تلاش در این خصوص صورت گیرد.
در ادامه ی این نشست دکتر محمدرضا حسین زاده رئیس شورای هماهنگی بانک ها گفت: تلاش سیستم بانکی بر همراهی دولت در تمام جنبه های مرتبط حوزه اقتصادی است.
وی اشاره کرد: بر اساس سیاست های کلان سیستم اقتصادی بانک ملّی ایران سعی بر تحقق بانکداری الکترونیک بر اساس استانداردهای جهانی را دارد.
مدیرعامل بانک ملّی ایران افزود: با توجه به دغدغه های رئیس جمهور فروش اموال و املاک مازاد نیز در رأس برنامه های این بانک قرار دارد.
عبدالرحمن ندیمی بوشهری معاون امور بانکی،‌ بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد نیز با اشاره به دغدغه ی جدی وزیر اقتصاد درخصوص واگذاری اموال مازاد از زمان بندی انجام شده برای خروج از بنگاه داری و واگذاری دارایی مازاد بانک ها خبر داد

 

 

اخبار
  اقتصاد کلان
  نفت و گاز و پتروشیمی
  نیرو
  راه و شهرسازی
  بازرگانی
  صنایع
  خودرو
  معدن و صنایع معدنی
اخبار
  بانک و بیمه
  بورس
  صنایع غذایی و کشاورزی
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  کار و تعاون
  کسب و کار
  گردشگری
  اقتصاد جهان
  گوناگون
دسترسی‌ها
  گزارش تصویری
  نمایشگاه‌ها
  تورهای تجاری
  کنفرانس‌ها
  دوره‌های آموزشی
  کتاب
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در اقتصاد امروز
  آر.اس.اس
   نسخه موبایل
حامیان طلایی اقتصاد امروز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می‌باشد.