برگزاری همایش روش‌های مدیریت منابع ارزی و سیستم‌های پرداخت بین‌المللی

تاریخ انتشار : ۰۹ ارديبهشت ماه ۱۳۹۳


اکوتودی : همایش روش‌های مدیریت منابع ارزی و سیستم‌های پرداخت بین‌المللی ،28 اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

معرفی نظام‌‌های پرداخت و تسویه در جهان و رویکردهای نوین معامله و تجارت و بررسی وضعیت فعلی نظام پرداخت و تسویه در ایران از جمله اهداف اصلی این همایش هستند. انواع روش‏‌ها و رویکردهای مدیریت منابع ارزی ملی و بررسی سیستم مدیریت وجوه ارزی ایران و... نیز از دیگر اهداف برگزاری این همایش عنوان شده‌اند.

 

جواد جلوداری، دبیر اجرایی این همایش، در خصوص اهمیت برگزاری این برنامه گفت: « سازمان‌های دولتی و خصوصی منابع ارزی فراوانی در خارج از کشور دارند و گاهی این منابع به صورت راکد و بدون استفاده باقی خواهند ماند. روش‌های مختلفی در دنیا برای انتقال این منابع به بانک‌ها، تبدیل آن‌ها به کالا و اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری‌های بزرگ وجود دارد تا از این منابع ارزی به بهترین نحو  و با بیش‌ترین بازدهی استفاده شود. این همایش سعی دارد تا این روش‌های رایج در دنیا را به مخاطبان خود معرفی کند.»

جلوداری ادامه داد: «مخاطبان این همایش همچنین اشخاص حقیقی و حقوقی دارای منابع ارزی و درگیر با پرداخت‏های بین‌المللی همچون کلیه شرکت‏ها و سازمان‏های صادرکننده و واردکننده، بانک‏ها، صرافی‌ها و... هستند.»

وی خاطر نشان کرد: «هرچند سالیانه همایش‌های مشابهی با تمرکز بر نظام‏های پرداخت داخلی برگزار می‌شوند اما به موضوع سیستم‌های پرداخت بین‌الملل تا کنون کمتر پرداخته شده است.»

این همایش توسط دانشگاه صنعتی شریف و با همکاری بانک ملت و از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر روز 28 اردیبشهت ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می شود.

علاقه‏مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‏توانند به آدرس psc.finance.sharif.ir مراجعه نمایند.

 

 

 

اخبار
  اقتصاد کلان
  نفت و گاز و پتروشیمی
  نیرو
  راه و شهرسازی
  بازرگانی
  صنایع
  خودرو
  معدن و صنایع معدنی
اخبار
  بانک و بیمه
  بورس
  صنایع غذایی و کشاورزی
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  کار و تعاون
  کسب و کار
  گردشگری
  اقتصاد جهان
  گوناگون
دسترسی‌ها
  گزارش تصویری
  نمایشگاه‌ها
  تورهای تجاری
  کنفرانس‌ها
  دوره‌های آموزشی
  کتاب
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در اقتصاد امروز
  آر.اس.اس
   نسخه موبایل
حامیان طلایی اقتصاد امروز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می‌باشد.