برگزاری همایش پتروشیمی در خرداد ماه

تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ماه ۱۳۹۳

اکوتودی: همایش صنعت پتروشیمی ایران (IPF) با حضور 58 شرکت‌کننده از سراسر جهان و 780 شرکت کننده داخلی در روزهای هفدهم و هجدهم خرداد ماه با شکستن سنت دو سالانه و با هدف جذب فاینانس و تکنولوژی برگزار می‌شود.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدحسن پیوندی قائم مقام شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با اشاره به تجربه خود در زمینه برگزاری هشت سری از همایش IPF در برنامه دوم و سوم، گفت:‌ این همایش بازوی موثری در تامین فاینانس و تکنولوژی جدید است.

 

وی با اشاره به لزوم جذب فاینانس و تکنولوژی در قطب‌های بزرگ اقتصادی مانند ماهشهر و عسلویه ادامه داد: در چند سال گذشته همایش نهم و دهم IPF به صورت دو سالانه برگزار شد اما در سال جاری با توجه به تحولات رخ داده و به دست گرفتن مدیریت اجرایی کشور توسط دولت تدبیر و امید و همچنین با در نظر گرفتن فرایند دیپلماسی انرژی، همایش مذکور را در روزهای آتی برگزار می‌کنیم.

 

قائم مقام شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران تصریح کرد: همایش سال جاری در مدت دو ماه برنامه‌ریزی شد و در پی آن 226 شرکت ایرانی (780 نفر) و 36 شرکت خارجی (58 نفر نماینده خارجی که 52 شرکت کننده به صورت مستقیم از خارج کشور حاضر می‌شوند) حضور دارند.

 

پیوندی با بیان اینکه همایش IPF سال جاری مفصل‌تر از سال‌های گذشته برگزار می‌شود، گفت: صنعت پتروشیمی کشور رشد پیدا کرده و بسیاری از تجهیزات مورد نیاز صنعت نیز در داخل ساخته می‌شود و نمایشگاه نفت که برگزار شد نیز شاهد تامین نیازهای پتروشیمی در بخش کاتالیست، محصولات شیمیایی، تجهیزات و ... در داخل بوده است.

 

پیوندی یکی از تحولات رخ داده در صنعت پتروشیمی را نسبت به همایش هشتم، خصوصی‌سازی شرکت‌های پتروشیمی دانست و تصریح کرد:‌ امیدواریم بتوانیم سال پر تحرکی را در صنعت پتروشیمی داشته باشیم. تلاش ما این است که حق صنعت پتروشیمی در منطقه و جهان را با همین شرایط سخت بگیریم.

 

وی با اشاره به نحوه برگزاری همایش سال جاری اظهار کرد: 52 نفر به صورت مستقل از کشورهای عمدتا اروپایی حضور پیدا می‌کنند و از تعدادی سخنران نیز که همواره در همایش‌های مهم و بین‌المللی پتروشیمی حضور داشته‌اند، دعوت می‌کنیم.

 

قائم مقام شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران همچنین با تاکید بر اینکه یکی از مباحث مطرح در مذاکرات 1+5، رها شدن صنعت پتروشیمی از تحریم است، گفت:‌ این همایش تاثیر زیادی بر این موضوع خواهد داشت.

 

پیوندی درمورد هدف جذب فاینانس توسط همایش نیز گفت: پروژه‌های میلیاردی بدون تامین فاینانس امکان‌پذیر نیست. در شرایط فعلی نیز NPC منابع مالی و امکان سرمایه‌گذاری طبق قانون در پتروشیمی را ندارد مگر اینکه در سطح 20 درصد مشارکت داشته باشند.

 

وی تصریح کرد:‌ متاسفانه اصل 44 در مورد شرکت‌های مادر تخصصی به‌ویژه پتروشیمی مراعات نشده چرا که براساس این اصل باید 20 درصد سهام هر شرکتی که واگذار می‌شود در مالکیت شرکت‌ مادر تخصصی باقی بماند.

 

قائم مقام شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با اشاره به اینکه شرکت‌کنندگان خارجی همایش از کشورهای چین، آلمان، فرانسه، هند، ایتالیا، ژاپن، عربستان، اسپانیا، سوئیس، سوئد، امارات، ویتنام، کره جنوبی، سنگاپور و تونس حضور پیدا می‌کنند، خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه می‌خواستیم همایش تحت تاثیر شرایط خاص قرار نگیرد، IPF را قبل از مذاکرات آتی 1+5 برگزار می‌کنیم.

اخبار
  اقتصاد کلان
  نفت و گاز و پتروشیمی
  نیرو
  راه و شهرسازی
  بازرگانی
  صنایع
  خودرو
  معدن و صنایع معدنی
اخبار
  بانک و بیمه
  بورس
  صنایع غذایی و کشاورزی
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  کار و تعاون
  کسب و کار
  گردشگری
  اقتصاد جهان
  گوناگون
دسترسی‌ها
  گزارش تصویری
  نمایشگاه‌ها
  تورهای تجاری
  کنفرانس‌ها
  دوره‌های آموزشی
  کتاب
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در اقتصاد امروز
  آر.اس.اس
   نسخه موبایل
حامیان طلایی اقتصاد امروز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می‌باشد.